K's For Katie

Age Group Results

June 07, 2015


Results By Scranton Running Co. Scranton Running Co

5K Run

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jackie Baldwin 916 28 7 25:13.81 25:15.97
 

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Maddie Healey 884 12 15 29:09.60 29:15.23
2 Emma George 620 9 134 56:07.54 56:33.49
 

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Melanie Walker Scranton PA 512 24 8 26:51.98 26:56.39
2 Megan Haikes Scranton PA 361 29 27 32:59.70 33:15.92
3 Tara Engel Larksville PA 896 24 29 33:11.34 33:32.54
4 Kelsey Voldenberg Scranton PA 510 27 32 33:17.46 33:33.36
5 Megan Mancuso Old Forge PA 402 25 65 36:38.53 36:51.68
6 Ashley Dommes Scranton PA 322 24 74 37:25.12 37:49.37
7 Kaitlyn Zeleski 887 20 83 39:55.24 40:04.13
8 Lynda Walter Peckville PA 513 25 115 45:34.14 46:13.33
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jenelle Ostrowski Pittston PA 441 32 16 29:51.44 30:31.34
2 Maria Witkowski 900 37 18 30:30.78 30:38.41
3 Kristen Wesneki 705 39 22 32:16.78 32:35.55
4 Christina Baessler King Of Prussia PA 279 37 28 33:07.28 33:21.12
5 Alicia Patchoski Scranton PA 443 31 30 33:12.07 33:27.27
6 Rosemary Granet Scranton PA 348 39 33 33:17.67 33:33.56
7 Rebekah Stiltenpole Scranton PA 490 36 34 33:17.68 33:32.34
8 Melissa Hoban Jessup PA 374 32 38 33:41.68 33:59.61
9 Megan Merieski Old Forge PA 420 32 40 33:48.75 34:06.90
10 Bridgid Thomas Dunmore PA 504 39 45 33:59.56 34:18.27
11 Cathy Prebich 908 38 46 34:00.85 34:19.30
12 Jennifer Dempsey 891 33 47 34:01.78 34:18.89
13 Sara Kearney Scranton PA 383 33 48 34:01.96 34:18.67
14 Holly Farris-Timlin Dunmore PA 334 31 49 34:02.18 34:19.67
15 Danielle Ives Madison Twp PA 379 37 60 35:59.96 36:18.10
16 Holly Hollow Olyphant PA 375 33 61 36:13.63 36:26.18
17 Jill Lokuta Dupont PA 396 33 66 36:38.88 36:52.30
18 Dawn Dukerich Clifford Township PA 327 36 69 37:09.09 37:22.53
19 Sara Shutt Scranton PA 479 31 71 37:20.24 37:44.90
20 Jenni Brickler Scranton PA 296 32 76 38:14.29 38:27.68
21 Laura Boyle Jefferson Twp PA 294 36 79 38:24.75 38:41.66
22 Belinda Opeil Dickson City PA 440 37 82 38:52.61 39:11.77
23 Ange Stefanowicz Harding PA 486 34 86 40:45.38 41:19.25
24 Maggie Davis Clarks Green PA 316 32 90 41:32.62 42:07.92
25 Bridget Gallagher 882 30 91 41:32.64 42:07.94
26 Dara Coslett Granza Olyphant PA 312 36 92 41:39.71 42:20.11
27 Sam Torres Scranton PA 507 34 94 41:41.30 42:16.65
28 Jessica Pagnotti Scranton PA 442 37 96 41:42.52 42:17.20
29 Vanessa Lowry Blakely PA 400 30 101 42:13.44 42:53.66
30 Jill Ray Clarks Summit PA 459 39 103 42:15.62 42:41.29
31 Christine Brydun Jermyn PA 298 39 105 42:26.55 43:01.45
32 Jeanine Pearson Dunmore PA 444 34 108 42:49.21 43:24.10
33 Christal Gentile Dunmore PA 345 33 110 42:59.13 43:35.45
34 Marissa Battis Scranton PA 286 34 111 42:59.62 43:35.82
35 Jeanmarie Beier Scranton PA 288 31 117 46:36.65 47:13.46
36 Eva Thomas 680 39 127 50:02.24 50:34.88
37 Samatha Shoemaker 926 38 128 51:50.31 52:42.52
38 Amy Martin Scranton PA 407 30 130 52:10.48 52:44.14
39 Kelly George Scranton PA 739 36 133 56:01.91 56:28.11
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Amy Kazmierski Clarks Summit PA 382 47 9 26:56.20 27:00.15
2 Lori Nozzi Dunmore PA 436 44 10 28:13.63 28:21.31
3 Christine Mizenko Madison Twp PA 422 42 11 28:13.70 28:21.65
4 Barbara Oley Dallas PA 439 48 17 30:14.13 30:27.27
5 Erin Tressler Clarks Summit PA 922 48 20 31:21.73 31:42.16
6 Nadine Urash Springbrook PA 919 47 23 32:38.30 32:52.93
7 Tricia Dougherty Scranton PA 324 43 25 32:47.97 33:08.17
8 Shelley Ackroyd Scranton PA 275 43 26 32:57.98 33:03.59
9 Gail Rogan 749 45 36 33:21.02 33:37.63
10 Michele Lisak Scranton PA 394 43 39 33:44.47 34:01.92
11 Kim Jurgiewicz Old Forge PA 380 42 41 33:49.01 34:06.67
12 Karen Breslin Roaring Brook Twp PA 295 43 43 33:57.12 34:15.84
13 Denise Mangan Scranton PA 403 41 52 34:12.65 34:28.35
14 Susan Haikes 722 44 53 34:16.22 34:34.95
15 Amy Laguzzi Clifford Township PA 901 44 56 34:25.09 34:44.29
16 Kim Mecca Clarks Summit PA 419 44 57 34:28.47 34:44.93
17 Jackie Boylan Pittston PA 293 47 62 36:21.79 36:35.60
18 Melissa Foley Throop PA 336 41 68 37:08.28 37:34.43
19 Colleen Rafferty Scranton PA 458 41 72 37:23.20 37:50.59
20 Maria McDonnell 914 49 73 37:24.59 37:51.50
21 Kristin Prevish Dunmore PA 446 47 75 37:53.01 38:14.81
22 Patty Beck Scranton PA 287 44 77 38:16.68 38:41.20
23 Eva Ofcharsky 757 44 78 38:23.53 38:41.18
24 Maureen Martin Carbondale PA 888 49 84 39:55.50 40:03.90
25 Carolyn Santee Duryea PA 681 41 88 40:57.77 41:32.30
26 Dawne Griffith Roaring Brook Twp PA 354 45 89 41:11.23 41:48.40
27 Shanyn Shanley Olyphant PA 477 40 97 41:56.51 42:24.16
28 Linda Semyon Moosic PA 475 47 98 41:59.05 42:33.97
29 Corianne McMynne Dunmore PA 418 43 99 42:05.53 42:43.31
30 Cara O'Sullivan Clarks Summit PA 437 43 100 42:13.25 42:49.19
31 Elizabeth Hastie Clarks Summit PA 366 44 104 42:19.89 42:57.59
32 Erin Getts 905 47 107 42:47.90 43:25.13
33 Karen Hicks Clarks Summit PA 372 49 109 42:56.68 43:30.83
34 Tina Gilchrist 929 43 116 46:35.30 47:14.70
35 Linda Fanti Scranton PA 333 43 119 46:56.60 47:34.24
36 Jane Guariglia Pittston PA 358 49 120 47:22.28 47:54.71
37 Tammy Bilardi Dickson City PA 290 45 122 47:37.76 48:19.19
38 Chris Fryer 879 45 124 48:07.51 48:43.44
39 Robin Barycki Duryea PA 285 42 126 50:00.04 50:33.99
40 Patricia Mulrooney Old Forge PA 429 44 131 52:20.78 53:00.21
41 Danielle King Thornhurst PA 386 41 135 1:33:50.92 1:33:50.92
 

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Sue Pagano 909 53 19 30:36.90 30:51.35
2 Anne Beradelli 930 52 35 33:18.50 33:34.37
3 Nadine Murray Dunmore PA 431 55 37 33:30.64 33:45.93
4 Patricia Dragotto Peckville PA 325 55 42 33:54.67 34:14.62
5 Sandra McCarthy Dalton PA 411 56 44 33:57.41 34:13.61
6 Bobbi Wasser Clarks Summit PA 514 55 50 34:02.38 34:19.10
7 Joanne Teevan Dunmore PA 500 52 55 34:20.47 34:38.60
8 Nancy Hanahue Clarks Summit PA 363 57 59 35:52.93 36:19.92
9 Rella Dempsey Dunmore PA 319 53 63 36:27.23 36:54.93
10 Lori Marinucci Scranton PA 406 52 80 38:27.06 38:53.43
11 Pat Brown Clarks Green PA 297 59 81 38:32.92 38:49.42
12 Lori McDonnell Scott Township PA 414 51 93 41:41.10 42:13.94
13 Jill Suda Scott Township PA 496 50 102 42:15.19 42:15.19
14 Patricia Savitts 911 54 106 42:46.00 43:24.95
15 Ann Talarico Scranton PA 499 50 113 43:44.12 44:25.45
16 Eunice Alexander West Chester PA 277 58 118 46:51.41 47:30.80
17 Christine Sestili Archbald PA 476 56 121 47:22.56 47:55.71
18 Patricia Swarts Clarks Summit PA 498 52 123 48:07.45 48:43.84
19 Lisa Spangenberg Scranton PA 484 55 125 48:38.00 49:15.96
 

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Nancy Grebb Scranton PA 351 60 58 35:08.73 35:20.92
2 Nancy Blume Scranton Pa PA 292 65 67 36:40.71 37:05.98
3 Ann Conrad South Abington Township PA 309 62 70 37:09.82 37:22.43
4 Eileen Stiltenpole Sranton PA 487 61 85 40:28.41 40:58.19
5 Cheryl Duffy Scranton PA 326 61 87 40:55.13 41:32.98
6 Linda Walsh 893 60 112 43:27.83 44:07.42
7 Terry McDonald Clarks Summit PA 413 70 132 53:00.22 53:40.73
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Rico Galassi 920 20 1 18:14.25 18:17.62
 

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Esteban Forero Parkland FL 337 11 12 28:20.90 29:04.86
2 Chris George 616 8 24 32:41.98 33:03.57
 

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Ralph Verdetto 917 24 2 21:33.03 21:35.38
2 Chris Gallagher 886 29 13 28:26.25 28:35.16
3 Mike Stiltenpole Scranton 489 29 21 31:22.33 31:47.67
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Cory Hershey Hoboken NJ 370 31 6 25:01.74 25:25.58
2 Jason Shoemaker 927 37 129 51:51.28 52:43.73
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jay Semyon Moosic PA 474 47 3 23:59.67 24:02.64
2 Mark Lovms 897 47 14 28:48.60 28:56.48
3 Dan Simrell 875 48 51 34:09.51 34:28.65
 

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Gene Butash 894 54 4 24:23.75 24:27.14
2 Rich Owens 915 59 5 24:54.19 24:57.64
3 Sean McDonough Scranton PA 928 54 31 33:13.93 33:25.63
4 Brian Grebb Scranton PA 350 58 54 34:19.47 34:31.42
5 Scott Suda Scott Township PA 497 50 95 41:41.55 42:15.45
 

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Ron Stiltenpole Sranton PA 492 61 64 36:34.41 36:56.61
2 Jay Kuratnick 880 69 114 45:00.26 45:47.71
 

10K Run

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Brenda Borrelli Olyphant PA 899 34 15 50:19.98 50:38.72
 

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jessica Sanderson Archbald PA 471 23 26 58:29.60 58:37.49
2 Rebecca Franco West Pittston PA 339 29 38 1:01:50.61 1:02:11.80
3 Aileen Croke Scranton PA 313 26 68 1:13:36.55 1:13:56.10
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Kristy Crowley Clark Summit PA 314 35 19 51:52.94 51:56.32
2 Lauren Conaboy Clarks Summit PA 892 31 20 53:14.20 53:18.59
3 Lindsey Evans Clarks Summit PA 332 33 24 57:18.81 57:25.96
4 Taryn Marchise Scranton PA 404 30 25 58:28.60 58:37.59
5 Danielle Runco Throop PA 467 30 43 1:03:08.10 1:03:28.95
6 Sue Holman Scranton PA 376 39 47 1:05:01.48 1:05:10.94
7 Jamie Schultz 902 36 51 1:06:05.15 1:06:16.51
8 Jennifer Gronski Moosic PA 357 34 59 1:08:30.95 1:08:42.52
9 Bridget Frounfelker Scranton PA 340 38 61 1:10:00.38 1:10:27.33
10 Melinda Newhart Moscow PA 435 37 63 1:10:27.57 1:10:49.99
11 Maria Ruane Scranton PA 466 33 66 1:11:28.88 1:11:50.78
12 Jennifer Bartell Clarks Summit PA 284 36 69 1:13:45.80 1:14:15.41
13 Kimberly Tesluk Scranton PA 503 36 70 1:13:46.64 1:14:14.78
14 Kimberly Kuratnick Scranton PA 389 32 80 1:17:48.86 1:18:15.54
15 Emily Stolkowski 881 35 81 1:18:04.00 1:18:18.47
16 Jennifer Politowski Olyphant PA 445 39 83 1:18:41.62 1:19:04.44
17 Heather Davis Scranton PA 315 31 89 1:21:32.10 1:21:56.75
18 Cheryl Blasi Scranton PA 291 33 90 1:21:37.46 1:22:01.41
19 April Burti Old Forge PA 299 30 91 1:22:08.10 1:22:36.23
20 Mary Ruzzi Scranton PA 469 36 94 1:24:57.07 1:25:27.22
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Sandy Carney Moscow PA 301 44 23 56:31.03 56:37.98
2 Annette West Dickson City PA 515 43 29 59:00.22 59:07.73
3 Becky Moore Greenfield Township PA 423 42 31 59:18.97 59:35.44
4 Eileen Leonard Scranton PA 393 49 33 59:55.34 1:00:04.99
5 Michele Luongo Scranton PA 401 42 35 1:01:30.60 1:01:37.83
6 Cathy Conrad Duryea PA 310 42 36 1:01:47.97 1:02:09.36
7 Fran Evans Throop PA 331 48 37 1:01:49.48 1:02:10.18
8 Sharon Mulherin Archbald PA 428 49 39 1:01:50.73 1:02:12.43
9 Kathleen Timlin Scranton PA 505 42 40 1:01:52.41 1:02:13.83
10 Jess Ford Honesdale PA 910 48 42 1:02:51.80 1:03:05.25
11 Maura O'Boyle Clarks Summit PA 912 41 44 1:04:27.71 1:04:38.26
12 Katie Hoban 918 45 45 1:04:27.88 1:04:38.42
13 Susan Griffin South Abington Twp PA 353 44 48 1:05:09.31 1:05:21.96
14 Nikki Keller Vandling PA 889 40 49 1:05:11.92 1:05:16.51
15 Linda Lamparter Gouldsboro PA 390 47 50 1:05:12.55 1:05:21.95
16 Patricia McDonough Archbald PA 415 48 55 1:06:22.25 1:06:32.90
17 Cindie Banks Dallas PA 280 45 56 1:06:28.97 1:06:38.63
18 Tricia Lorenzetti Archbald PA 397 45 57 1:08:27.75 1:08:40.10
19 Laura Sanderson Archbald PA 472 48 58 1:08:28.57 1:08:40.91
20 Karyn Enslin Olyphant PA 330 42 62 1:10:06.09 1:10:28.74
21 Jeannette Alunni Dunmore PA 278 44 71 1:14:30.31 1:14:58.51
22 Rebecca Slangan Exeter PA 481 41 74 1:14:34.16 1:14:58.40
23 Lee Ann Haefele Dickson City PA 360 46 76 1:14:38.95 1:15:06.67
24 Kathleen McGrail Dickson City PA 416 45 77 1:14:40.58 1:15:07.78
25 Paula Smith Dunmore PA 483 46 78 1:14:41.37 1:15:09.29
26 Jennifer Prothero Scranton PA 447 42 82 1:18:09.27 1:18:32.72
27 Michelle Fruehan Roaring Brook Twp PA 341 41 84 1:19:38.61 1:20:01.84
28 Lori Decker Dickson City PA 318 43 85 1:20:25.28 1:20:48.48
29 Carolyn Calabro Old Forge PA 300 41 92 1:22:09.83 1:22:36.81
30 Jennifer Gallagher Dunmore PA 343 42 95 1:26:29.46 1:27:01.43
31 Donna Nelson Scranton PA 433 47 96 1:27:19.95 1:27:50.57
 

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Ruth Wood Jefferson Twp PA 517 55 22 56:07.76 56:23.45
2 Marylou Grogan Scranton PA 355 55 32 59:48.92 59:56.24
3 Karen Dodge-Krenitksy Clarks Green PA 321 51 52 1:06:18.63 1:06:28.77
4 Karen Risse Clarks Green PA 461 59 53 1:06:19.07 1:06:29.41
5 Ann Connors Dunmore PA 308 55 54 1:06:21.12 1:06:31.25
6 Deb Templeton Merrickville ON 501 53 60 1:09:44.89 1:09:49.27
7 Terry Waibel Scranton PA 511 55 73 1:14:33.59 1:14:58.12
8 Donna Rupp Scranton PA 468 53 75 1:14:38.08 1:15:06.68
9 Rita Castaldi Scranton PA 302 55 79 1:14:51.98 1:15:20.69
10 Debbie Morgan Scranton PA 425 54 87 1:21:16.34 1:21:45.79
11 Annie Ellis Clarks Summit PA 329 54 88 1:21:29.54 1:22:02.23
12 Laura Rook Old Forge PA 464 51 93 1:22:19.13 1:22:49.55
 

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Mary McHale Clarks Summit PA 417 61 72 1:14:31.14 1:14:58.93
2 Mary Gavern Dickson City PA 344 61 86 1:20:34.65 1:20:57.26
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Kevin Borrelli Dickson City PA 898 33 1 36:29.58 36:31.14
 

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Gareth Henderson Exeter PA 367 26 9 47:22.72 47:23.25
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Robert Gronski 923 34 2 39:11.89 39:17.30
2 Rj Stiltenpole Scranton PA 491 39 6 44:57.52 44:59.67
3 Michael Troy 604 39 11 47:57.53 48:00.48
4 Adam Ruane Scranton PA 465 33 65 1:11:25.63 1:11:49.53
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 JJ Healey 883 43 4 42:51.60 42:54.30
2 Jesse Edwards 885 41 5 44:53.06 44:55.61
3 Marty Green 740 44 7 45:09.90 45:11.85
4 Jorge Forero Parkland FL 338 46 8 45:14.02 45:16.20
5 Ryan Wilson Jefferson Twp PA 682 40 10 47:33.12 47:38.11
6 David Haikes 890 43 13 48:32.76 48:34.93
7 Harold Newell North Abington Township PA 434 45 28 58:42.20 58:54.90
8 Russ McAndrew 913 42 34 1:00:41.38 1:00:54.58
9 Richard Griffin South Abington Twp PA 352 44 41 1:02:28.56 1:02:41.53
10 Lowell Stoss Avoca PA 495 44 46 1:04:49.70 1:05:01.47
11 Mone Chen La Puente CA 303 42 67 1:12:30.49 1:13:15.36
12 Edward Smith Dunmore PA 482 47 97 1:27:25.99 1:27:56.73
 

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jim Richardson Scranton PA 748 53 3 41:58.02 41:59.59
2 Mike Labas 907 50 12 48:07.75 48:10.50
3 Dave Klein 921 56 14 49:38.09 49:44.29
4 Marty Noll 904 53 17 50:29.78 50:32.23
5 Rick Gerrity Scranton PA 346 54 27 58:41.31 58:55.50
6 Steve Templeton Merrickville ON 502 52 30 59:11.80 59:16.70
7 Joseph Loftus Scranton PA 395 54 64 1:11:02.16 1:11:29.77
 

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Robert Raymer 903 64 16 50:20.88 50:31.21
2 Mike Grogan Scranton PA 356 60 18 50:59.10 51:04.72
3 Robert Gronski Sr 924 64 21 54:53.83 55:02.94
 

3K Walk

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Peggy Harrison 906 67 2 30:39.41 31:26.11
 

Female 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Catherine Murphy Dunmore PA 430 60 3 32:13.81 33:02.42
2 Barbara Tonkin Scranton PA 506 67 4 32:14.29 33:01.93
3 Marilyn Mercer 794 61 5 32:48.29 33:33.67
4 Cathy Mascelli Dunmore PA 408 63 8 35:11.60 35:58.43
5 Lee Lowry Eynon PA 399 62 9 37:21.22 38:11.18
6 Michele Davis Factoryville PA 317 46 10 37:34.48 38:28.68
7 Kristi Klien Scranton PA 387 42 11 37:35.18 38:28.63
8 Debbie Stanley 895 59 12 39:42.54 40:34.19
9 Maryellen Shook Dalton PA 478 51 13 39:44.19 40:34.90
10 Michele Kennedy Columbia MD 384 37 14 41:52.71 43:06.11
11 Taylor Stiltenpole Sranton PA 493 8 17 45:40.74 46:56.39
12 Layla Stiltenpole Sranton PA 488 6 18 45:46.20 47:02.93
13 Katie Patchoski 683 26 19 46:06.01 46:27.41
14 Elaine Quinn Dalton PA 451 64 25 50:57.35 52:40.23
15 Becky Morris Richmond TX 426 42 27 51:21.76 52:39.47
16 Amanda Quinn Royersford PA 449 31 28 51:59.53 52:48.41
17 Abigail Quinn Royersford PA 448 4 29 52:00.54 52:49.43
18 Johana Quinn Parkland FL 452 42 33 54:58.66 54:58.66
19 Katie Quinn Parkland FL 454 3 34 54:59.46 54:59.46
20 Sandra Alba Aventura FL 276 49 36 54:59.88 54:59.88
21 Juliete Gaebel Jeffersonville NY 342 40 37 59:13.06 1:00:07.75
22 Suzann Vanhouten Hurleyville NY 508 71 38 59:13.53 1:00:12.42
23 Sydney Hermann Callicoon NY 369 14 39 59:13.76 1:00:08.16
24 Jennifer Hermann Callicoon NY 368 47 40 59:13.97 1:00:07.35
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jerry Dipasquale Jessup PA 320 49 1 26:27.01 26:47.65
 

Male 99 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jim Lowry Eynon PA 398 61 6 35:10.14 35:57.54
2 Dana Nelson Scranton PA 432 50 7 35:10.23 35:57.53
3 Ron Winterbottom Ambler PA 516 38 15 44:10.51 45:14.91
4 Pat Popeck 925 69 16 44:58.98 45:46.92
5 Tim Stiltenpole Scranton PA 494 33 20 46:47.56 48:03.96
6 Brian Romanowski Dalton PA 463 52 21 47:11.90 48:11.22
7 Brandon Romanowski Dalton PA 462 18 22 47:18.81 48:18.71
8 Liam Quinn Royersford PA 456 6 23 47:24.34 48:10.96
9 Bob Morris Richmond TX 427 38 24 50:19.50 51:40.90
10 John Quinn Dalton PA 453 64 26 51:14.26 52:39.92
11 Kevin Quinn Parkland FL 455 37 30 53:15.66 55:00.98
12 Brian Quinn Royersford PA 450 34 31 54:14.47 55:01.10
13 Jeff Kohorst Aventura FL 388 48 32 54:56.23 54:56.23
14 Matthew Quinn Parkland FL 457 5 35 54:59.67 54:59.67