Greenridge Mile

Age Group Results

November 28, 2015


Results By Scranton Running Co. Scranton Running Co

1mi Run Men's

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 MATT KRAVITZ 540 17 1 4:31.83 4:31.83
 

Male Master's Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 LEO KOLSHORN 466 41 11 5:10.79 5:10.79
 

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 SANTINO NASTIA 530 7 48 5:59.56 5:59.56
2 COLLEN SMITH 474 10 67 6:26.56 6:26.56
3 AIDAN EDWARDS 513 10 88 7:09.62 7:09.62
4 CADEN MCHALE 394 8 97 7:22.20 7:22.20
5 NOLAN KYLE 461 9 115 7:55.31 7:55.31
6 ETHAN SCOTCH 445 10 117 7:57.33 7:57.33
7 TYLER SCOTCH 567 7 127 8:21.53 8:21.53
8 JACKSON HAWKINS 617 6 134 9:30.31 9:30.31
9 NOAH SCOTCH 446 7 138 9:48.47 9:48.47
 

Male 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 LIAM JORDAN 497 12 28 5:35.19 5:35.19
2 COLIN KRAVITZ 541 11 41 5:53.30 5:53.30
3 DANIEL DRAGWA Mayfield PA 581 12 73 6:43.81 6:43.81
4 COLIN COMERFORD Scranton PA 478 11 77 6:46.61 6:46.61
5 JACOB KIZER 408 12 82 6:56.20 6:56.20
6 GAVIN COLEMAN 437 12 109 7:42.54 7:42.54
7 DAMEAN OLTMANN 551 12 110 7:43.55 7:43.55
8 DANIEL FLYNN 463 11 133 9:11.67 9:11.67
 

Male 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 JOSHUA CHRISTIANSON Scranton PA 1985 13 22 5:28.68 5:28.68
2 JOBY CURTIN 593 13 27 5:34.15 5:34.15
3 MORTEXA HAMIDI 574 14 36 5:46.60 5:46.60
4 MICHAEL ALTIERI Scranton PA 1986 14 57 6:14.18 6:14.18
5 JUDE KOVATCH 629 13 84 7:03.50 7:03.50
 

Male 15 to 16

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 DANIEL GAVIN 428 15 9 5:05.93 5:05.93
2 KERRY LYONS 435 16 19 5:25.55 5:25.55
3 JACOB KEIPER 1940 15 103 7:31.81 7:31.81
 

Male 17 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 OWEN BRIER 618 18 7 5:01.25 5:01.25
2 ANTHONY NARDONE 580 18 14 5:18.55 5:18.55
3 JACOB CONRAD Scranton PA 1990 17 83 7:02.29 7:02.29
4 CHRIS LASCONI 490 17 130 8:29.47 8:29.47
 

Male 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 ZACK KRIEGER 442 20 2 4:40.63 4:40.63
2 SAM KUCHWARA scranton PA 613 23 4 4:48.25 4:48.25
3 TJ O'HEARN 556 21 6 4:57.80 4:57.80
4 KYLE PERRY 605 19 10 5:10.39 5:10.39
5 NICOLAS IDE 422 20 13 5:15.84 5:15.84
6 BEN SULLIVAN 579 19 15 5:20.30 5:20.30
7 RYAN BURKE 493 19 17 5:24.30 5:24.30
8 CONOR LYONS 434 22 21 5:28.27 5:28.27
9 BENJAMIN MCLAUGHLIN 508 20 25 5:32.30 5:32.30
10 PAUL SZUSTAKOWSKI Carbondale PA 1959 21 31 5:39.41 5:39.41
11 JACK SHEAN 1997 19 34 5:42.32 5:42.32
12 BRIAN CONNORS 582 24 35 5:42.91 5:42.91
13 JOEL MCLAUGHLIN 520 22 39 5:48.98 5:48.98
14 TIM BURKE S Abington Twp PA 492 23 59 6:16.13 6:16.13
15 ROBERT MCGREGOR JR 414 21 66 6:24.75 6:24.75
16 JACK CONWAY 563 19 69 6:35.50 6:35.50
17 KEVIN IBOY 2009 24 75 6:44.44 6:44.44
18 JACK GRADY 610 23 76 6:46.47 6:46.47
19 ANTHONY MORDENTE 424 22 101 7:27.81 7:27.81
20 COLIN BURKE 494 22 106 7:38.31 7:38.31
21 CORY KOVALCHIK Jefferson Twp PA 2143 20 124 8:06.70 8:06.70
22 MAX CONWAY 561 23 132 9:00.28 9:00.28
 

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 MATT LIPSEY 604 25 3 4:42.15 4:42.15
2 JOE KRANICKI 431 25 24 5:31.11 5:31.11
3 KEVIN CULLEN Pittsburgh PA 459 28 29 5:35.56 5:35.56
4 GEORGE WATSON dickson city PA 528 29 30 5:37.20 5:37.20
5 BRYAN FAUVER 608 29 32 5:40.28 5:40.28
6 TUCKER CONNORS 602 26 54 6:09.87 6:09.87
7 ANDY SEVERNS 416 28 65 6:23.59 6:23.59
8 KEVIN RAINEY 1992 26 80 6:50.49 6:50.49
9 SEAN HANNAHUE 569 26 86 7:06.56 7:06.56
10 STEPHEN WESTCOTT 449 26 90 7:14.70 7:14.70
11 DANIEL MCGRATH 585 29 92 7:16.52 7:16.52
12 PATRICK GRECO 406 29 116 7:55.71 7:55.71
13 KEVIN BURKE 568 25 119 7:59.77 7:59.77
14 JASON GIBSON 404 29 122 8:03.47 8:03.47
15 LOU GRECO 405 26 140 10:06.16 10:06.16
16 TODD WILLIAMS 619 28 146 14:48.88 14:48.88
 

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 JOE KELLY 603 33 5 4:52.55 4:52.55
2 MATT MCANDREW Philadelphia PA 555 32 8 5:04.30 5:04.30
3 TOM GRADY 609 30 16 5:23.55 5:23.55
4 BRUCE MEXICO 606 30 37 5:47.97 5:47.97
5 CHRIS GUIDA 597 34 45 5:56.49 5:56.49
6 MIKE TIMLIN 591 31 49 6:01.79 6:01.79
7 MATT TOLAN 549 30 50 6:02.56 6:02.56
8 BEN LINDSEY 1999 31 52 6:04.56 6:04.56
9 ROBERT CICCI 543 34 62 6:19.81 6:19.81
10 CHRIS SZEWCZYK 533 32 87 7:08.31 7:08.31
11 JONATHAN MAIER Scranton PA 614 30 91 7:15.71 7:15.71
12 TOM OWEN 1996 33 108 7:39.88 7:39.88
13 JACK CORCORAN 587 31 114 7:51.25 7:51.25
14 ROSS CODARO 572 30 121 8:03.46 8:03.46
15 ALEXANDER GROSSMAN 1995 34 125 8:17.26 8:17.26
16 JEFF MIRAGLIOTTI 473 32 136 9:39.74 9:39.74
 

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 JUSTIN GAGLIARDI Peckville PA 590 35 12 5:12.38 5:12.38
2 ROBERT DAMIANO Nicholson PA 575 38 20 5:27.59 5:27.59
3 FRANCIS WALSH 607 35 47 5:57.30 5:57.30
4 NEIL WELLS 620 35 81 6:50.61 6:50.61
5 JOE PASSERELLI 503 39 93 7:17.94 7:17.94
6 DONALD JAMES Stow MA 544 37 100 7:25.45 7:25.45
7 PAUL WARD JR 400 36 112 7:50.34 7:50.34
8 BRIAN MARX 374 35 118 7:57.53 7:57.53
9 TJ GRIFFITH 535 38 123 8:06.29 8:06.29
10 ERICA SCOTCH 534 39 126 8:21.12 8:21.12
11 KIM HAWKINS 615 35 135 9:31.63 9:31.63
12 JEREMY COOK Homer NY 547 38 139 9:49.48 9:49.48
 

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 ADAM EDWARDS 515 42 18 5:25.41 5:25.41
2 RYAN O'HARA 448 41 26 5:33.34 5:33.34
3 WILL CRAFT Lake Ariel PA 1962 44 33 5:40.88 5:40.88
4 JONATHAN KOVATCH Archbald PA 626 44 38 5:47.97 5:47.97
5 STEVEN KRAVITZ Moscow PA 538 43 42 5:53.80 5:53.80
6 ROBERT TORCH Throop PA 592 43 53 6:09.59 6:09.59
7 CHRIS SETTA 537 40 70 6:40.99 6:40.99
8 BRIAN GUIDA 598 40 74 6:44.44 6:44.44
9 JIM SMITH 475 41 96 7:21.39 7:21.39
10 KEVIN MCHALE Jefferson township PA 390 41 99 7:23.31 7:23.31
11 MIKE COLEMAN 436 40 102 7:29.31 7:29.31
12 RYAN WILSON Jefferson Township PA 588 40 111 7:46.26 7:46.26
13 EDWARD SIMOLIN 420 44 143 11:22.31 11:22.31
 

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 PETER MACKRELL 409 47 40 5:52.23 5:52.23
2 MARK PEDLEY 611 49 44 5:55.65 5:55.65
3 WALTER JORDAN South Abington Township PA 496 47 72 6:43.42 6:43.42
4 BILL PETERS 532 49 94 7:18.60 7:18.60
5 MATT MCLAUGHLIN 438 47 95 7:20.56 7:20.56
6 ROBERT QUINN Roaring Brook Twp PA 427 46 98 7:22.61 7:22.61
7 MIKE TOYE 440 46 104 7:31.95 7:31.95
8 DOOLEY ADCROFT 526 49 129 8:24.56 8:24.56
 

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 JEFF GINSBERG 1961 51 61 6:19.66 6:19.66
2 DAVE IDE 407 53 63 6:22.30 6:22.30
3 ROGER SAVAGE Factoryille PA 426 53 68 6:34.80 6:34.80
4 JOHN NICODEM Taylor PA 616 51 105 7:33.98 7:33.98
5 MARK CONWAY 559 51 113 7:50.81 7:50.81
6 JOE HOLMES Clarks Summit PA 573 54 120 8:01.56 8:01.56
7 FRANK PERRY Carbondale PA 1958 52 141 10:34.67 10:34.67
8 JOHN FOSTER 458 54 142 11:06.56 11:06.56
9 TOM BURKE Scranton PA 584 53 144 11:22.56 11:22.56
 

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 TIM SHEAN 1998 59 43 5:55.27 5:55.27
2 STEVE HILL South Abington Township PA 1971 56 46 5:56.70 5:56.70
3 JEFF BARAN 389 55 51 6:04.44 6:04.44
4 CHARLIE LYONS 433 55 55 6:11.58 6:11.58
5 FRANK RAINEY 2000 56 56 6:12.97 6:12.97
6 DON LAVIN 1974 55 58 6:14.80 6:14.80
7 MARK DORISH Simpson PA 502 56 60 6:18.37 6:18.37
8 CHRIS KRALL Kingston Twp PA 558 56 64 6:22.92 6:22.92
9 JACK MORAN S. Abington Twp. PA 373 55 79 6:50.49 6:50.49
10 ROBERT MCGREGOR Scranton PA 413 55 85 7:05.95 7:05.95
11 BILL STEINBACH 1949 56 89 7:12.60 7:12.60
12 CHIP TAYLOR Scranton PA 377 56 147 17:52.83 17:52.83
 

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 BILL COOK 1970 61 23 5:29.89 5:29.89
2 JIM KING 467 60 71 6:42.31 6:42.31
3 TOM WALSKI 512 64 107 7:39.49 7:39.49
4 BARRY MILLER 456 61 128 8:23.58 8:23.58
5 GREG WALL 488 64 131 8:57.31 8:57.31
6 STEVEN YAREM 452 61 137 9:48.28 9:48.28
 

Male 65 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 LEN SOWINSKI 546 71 78 6:48.48 6:48.48
2 JIM COOK 519 65 145 13:50.64 13:50.64
 

1mi Run Women's

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 ERIKA SARNO 557 22 1 5:22.15 5:22.15
 

Female Master's Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 CATHY DRAGWA Mayfield PA 578 43 7 5:44.74 5:44.74
 

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 LANEE OLSON 1983 10 25 6:57.81 6:57.81
2 KAITLYN KRAVITZ 542 8 42 7:22.20 7:22.20
3 PAIGE HOLGATE 622 10 121 10:22.56 10:22.56
4 CAROLINE CURTIN 596 9 130 10:59.75 10:59.75
5 JOLIE COOK 501 5 148 13:14.25 13:14.25
 

Female 11 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 NORA KYLE 465 11 20 6:55.18 6:55.18
2 REBECCA CURTIN 595 11 21 6:55.31 6:55.31
3 ALISON EDWARDS 514 12 44 7:24.64 7:24.64
4 ELIZABETH WILSON 589 11 50 7:45.37 7:45.37
5 KATIE LETTIENI 566 11 94 9:27.73 9:27.73
6 ISABEL ZIEGLER 518 12 144 12:49.57 12:49.57
7 ABAGAIL ZIEGLER 516 12 151 13:23.19 13:23.19
 

Female 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 MARY KING 468 13 24 6:56.90 6:56.90
2 MAGGIE FLYNN 464 13 32 7:11.49 7:11.49
3 ELISA KOVATCH 628 13 33 7:13.61 7:13.61
4 JILLIAN LANDON 469 13 35 7:15.31 7:15.31
5 RACHEL SHOOK 418 13 46 7:33.37 7:33.37
6 JULIA BARRETT 454 13 78 8:45.48 8:45.48
7 REBEKAH CONRAD 1989 14 120 10:19.76 10:19.76
8 VICTORIA ZIEGLER 517 14 153 13:51.45 13:51.45
 

Female 15 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 CAROLINE CONWAY 564 15 18 6:54.78 6:54.78
2 JESSICA IDE 421 18 19 6:54.98 6:54.98
3 AMANDA KATCHMAR 1944 15 36 7:16.73 7:16.73
4 KYLIE CHICHURA 1987 18 59 8:04.26 8:04.26
5 MADELINE WALSH 521 16 66 8:23.98 8:23.98
6 CAROLINE BARRETT 455 15 87 9:20.66 9:20.66
 

Female 19 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 CARA NOTARIANNI Dunmore PA 527 23 2 5:24.40 5:24.40
2 SAMANTHA LAFORGIA 1975 22 5 5:31.92 5:31.92
3 MEGAN CONNORS 599 20 8 6:09.51 6:09.51
4 JESSICA MCCAULEY Gouldsboro PA 2036 24 9 6:21.28 6:21.28
5 RILEY MARCKS Scranton PA 1946 24 11 6:21.70 6:21.70
6 KARI LAVIN Scranton PA 1972 23 14 6:27.60 6:27.60
7 JAMIE ACCARDL 623 24 26 6:59.56 6:59.56
8 LAURA BURKE 586 21 31 7:09.31 7:09.31
9 MARY BURKE 583 21 34 7:14.60 7:14.60
10 SARA MOSS Moscow PA 2139 19 39 7:19.86 7:19.86
11 MAUREEN SULLIVAN Scranton PA 1953 24 41 7:20.99 7:20.99
12 JULIE WALSH 523 21 45 7:25.81 7:25.81
13 MAGGIE HANNAHUE 570 21 55 7:58.95 7:58.95
14 KAYLA RAINEY 1991 23 70 8:31.73 8:31.73
15 ALLY GALLO 562 22 83 8:59.67 8:59.67
16 ELIZABETH LEAKE 552 24 115 10:05.95 10:05.95
 

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 SAMANTHA SNEAD Moscow PA 432 27 3 5:28.88 5:28.88
2 JENNIFER PIERCE Eagleville PA 415 27 4 5:30.30 5:30.30
3 MELANY WALL 476 25 6 5:43.93 5:43.93
4 HOLLY SCACCHITTI 550 29 16 6:53.31 6:53.31
5 KELLY CONWAY 560 25 22 6:55.56 6:55.56
6 MAURA CULLEN 460 25 27 6:59.57 6:59.57
7 MEGHAN CAMPBELL 403 27 43 7:22.30 7:22.30
8 DENISE EGLESIA Dickson City PA 553 27 49 7:42.94 7:42.94
9 JENNIFER HAGGERTY 451 26 63 8:20.52 8:20.52
10 HANNAH LAIMER 396 26 64 8:22.31 8:22.31
11 CHRISTINA MORDENTE 423 27 69 8:30.72 8:30.72
12 JACKIE CASERTANO 450 26 79 8:47.31 8:47.31
13 MARISSA FOSTER 453 26 103 9:42.78 9:42.78
14 MELANIE COGNETTI 1954 27 109 9:58.57 9:58.57
15 ERICKA CODARO 571 28 118 10:14.82 10:14.82
16 ELIZABETH MCHALE Philadelphia PA 548 29 132 11:25.50 11:25.50
17 EMILY SHEMONIS 625 28 156 14:50.50 14:50.50
 

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 KATE KOCHARSKI 577 31 23 6:56.56 6:56.56
2 MOLLY SKRUTSKI 1964 31 51 7:47.40 7:47.40
3 KELLY GERRITY 524 33 54 7:56.31 7:56.31
4 MARISSA MURNIN 1966 30 62 8:16.25 8:16.25
5 COURTNEY RAINEY Bluffton SC 509 30 67 8:27.61 8:27.61
6 MORIAH TALARICO 510 32 68 8:27.81 8:27.81
7 LOTTIE OLSON 1984 34 82 8:59.27 8:59.27
8 CARLA MIRAGLIOTTI 471 32 100 9:36.81 9:36.81
9 SHAINA MCDERMOTT 1955 31 110 9:58.62 9:58.62
10 MIKAEL TRAPPER 472 32 114 10:05.53 10:05.53
11 REBECCA ARNOLD 594 34 129 10:59.75 10:59.75
12 CHRISTY DELORM 397 33 136 11:49.42 11:49.42
13 JESS HANEY 1947 31 143 12:38.77 12:38.77
14 JEANMARIE BENTLER Moscow PA 443 31 155 14:14.32 14:14.32
 

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 ALISON MCHALE 393 37 28 7:03.50 7:03.50
2 DANIELLE DELUCY Covington Township PA 411 38 29 7:05.14 7:05.14
3 LAURINE CAREY 2300 39 40 7:20.61 7:20.61
4 JENNIFER MEYER Throop PA 601 38 48 7:39.69 7:39.69
5 TRISH KYLE 462 39 57 7:59.57 7:59.57
6 CARLIE HOLGATE South Abington PA 621 37 71 8:33.23 8:33.23
7 LISA HIMKE 624 35 81 8:55.14 8:55.14
8 AIMEE O'HARA Glenside PA 447 37 95 9:33.32 9:33.32
9 LEIGH ABROMAVAGE Dunmore PA 1969 35 123 10:29.69 10:29.69
10 MEGHAN FELLION Scranton PA 529 38 133 11:26.51 11:26.51
11 HEIDI KELLEY Taylor PA 1956 39 135 11:42.93 11:42.93
12 KERRY PALLIEN Roaring Brook Twp PA 388 39 139 11:59.32 11:59.32
13 MICHELE CRAFT Lake Ariel PA 1963 39 140 12:06.46 12:06.46
14 AMIE PASSERELLI 504 35 154 13:55.30 13:55.30
 

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 MORIAH PETERS Clarks Summit PA 531 42 10 6:21.70 6:21.70
2 JACKIE COMERFORD 477 42 12 6:22.30 6:22.30
3 TAMARA KRAVITZ Moscow PA 539 41 13 6:27.39 6:27.39
4 ASHLEY HILL Elmhurst Twp PA 481 44 38 7:18.75 7:18.75
5 BONNIE EDWARDS 1993 42 61 8:12.78 8:12.78
6 TRACY RHODES 1994 43 85 9:07.56 9:07.56
7 JENNIFER MOSS 2125 44 89 9:22.45 9:22.45
8 JANICE OLEARY 536 40 96 9:33.42 9:33.42
9 MARY KAY GALVIN Scranton PA 500 43 97 9:33.57 9:33.57
10 KERRY LASCONI 491 44 108 9:56.32 9:56.32
11 ALISON DONDERO 412 41 124 10:36.31 10:36.31
12 LISA KENNEDY Scranton PA 370 42 128 10:47.97 10:47.97
13 KATHY COYLE Scranton PA 1965 44 137 11:55.62 11:55.62
14 MARLA KOVATCH 627 41 141 12:17.67 12:17.67
15 MARY ANN WARD Madison Twp PA 1941 43 145 12:51.32 12:51.32
16 DANIELLE KING Thornhurst PA 439 41 147 13:01.82 13:01.82
17 NORA SCOTCH 444 40 152 13:41.49 13:41.49
18 ELLEN TAYLOR 378 44 160 17:51.83 17:51.83
 

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 TERRI POLICARE Clarks Green PA 482 45 15 6:47.81 6:47.81
2 SHERRY HARVEY Jermyn PA 600 45 30 7:07.99 7:07.99
3 TARA COOPER 485 47 60 8:09.61 8:09.61
4 BRENDA CASSARO Carbondale PA 376 48 65 8:22.56 8:22.56
5 SUE HALLEY Lake Ariel PA 1943 46 72 8:34.92 8:34.92
6 CARMELA SMITH Roaring Brook Twp PA 398 47 77 8:42.82 8:42.82
7 MARTINA BACARELLA 525 48 80 8:49.62 8:49.62
8 JESS FORD honesdale PA 576 49 84 9:01.71 9:01.71
9 LISA IMBRIACO Clarks Summit PA 385 48 86 9:20.21 9:20.21
10 KATHLEEN GRANKO Trucksville PA 565 46 91 9:23.46 9:23.46
11 DANIELLE BIANCHI Peckville PA 380 46 93 9:27.31 9:27.31
12 DEBORAH MILLER 554 49 98 9:34.44 9:34.44
13 KRISTEN BURKE 495 46 105 9:46.44 9:46.44
14 KARYN SCHAEFFER 506 46 111 10:01.47 10:01.47
15 ANNIE JENKINS 507 46 112 10:01.68 10:01.68
16 JOANIE DENEEN Lake Ariel PA 383 49 117 10:10.21 10:10.21
17 TAMMY COMO 410 48 122 10:25.84 10:25.84
18 SHERRY PERRY Carbondale PA 1960 47 146 12:52.95 12:52.95
19 ERICA SCHUBACK 401 49 149 13:21.78 13:21.78
20 CHRISTINE CHICHURA 1988 47 157 14:53.57 14:53.57
 

Female 50 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 CARLEEN LAVIN Scranton PA 1973 53 17 6:53.76 6:53.76
2 NANCY WERTHMULLER Scott Twp PA 484 64 37 7:17.74 7:17.74
3 SUSAN STEINBACH 1950 52 47 7:37.45 7:37.45
4 ELLEN MCGUIGAN 545 53 52 7:49.83 7:49.83
5 DEBBIE ALUNNI Jessup PA 499 64 53 7:54.50 7:54.50
6 ANNE HOLMES 511 54 56 7:59.57 7:59.57
7 BECKEY KEIPER 419 57 58 8:01.81 8:01.81
8 ANNAMAE MARTINELLI Scranton PA 429 50 73 8:35.13 8:35.13
9 ELLEN LAMBERT 483 60 74 8:36.14 8:36.14
10 ANNE CICCO 362 57 75 8:36.54 8:36.54
11 CATHY GERCHMAN Dunmore PA 1957 53 76 8:38.16 8:38.16
12 ROBERTA WYWIORSKI Scranton PA 381 57 88 9:21.43 9:21.43
13 MICHELE WALSH 2010 58 90 9:22.82 9:22.82
14 MARY BETH D'ANDREA Moscow PA 1968 55 92 9:27.12 9:27.12
15 MARIA HASTIE 386 53 99 9:34.85 9:34.85
16 LAURIE BLASI Pittston PA 1945 53 101 9:40.55 9:40.55
17 JACKIE GRUZENSKI Clarks Green PA 430 64 102 9:41.76 9:41.76
18 ELLEN FOSTER 457 51 104 9:43.39 9:43.39
19 KAREN LOFTUS Arch Bald PA 470 50 106 9:47.25 9:47.25
20 PAULETTE MORDENTE Old Forge PA 425 55 107 9:54.56 9:54.56
21 DOLLY GODLEWSKI Taylor PA 379 64 113 10:02.28 10:02.28
22 NANCY NEALON Clark's Summit PA 384 52 116 10:08.63 10:08.63
23 DEBBIE DUFFY 1952 61 119 10:17.52 10:17.52
24 KATHY HUGHES 479 54 125 10:44.32 10:44.32
25 MARI DONNELLY 371 56 126 10:44.56 10:44.56
26 JODY MALONEY 480 58 127 10:45.70 10:45.70
27 RUTH BURKE 612 57 131 11:21.65 11:21.65
28 ANNE WALSH 522 50 134 11:31.79 11:31.79
29 BRENDA MCHUGH Dalton PA 1948 57 138 11:58.71 11:58.71
30 CATHY MCCORMACK 387 51 142 12:20.70 12:20.70
31 CHRISTINE SESTILI Archbald PA 402 57 150 13:22.32 13:22.32
32 LISA KRAMER 489 53 158 16:08.43 16:08.43
33 PATTI GILLERN 498 59 159 16:08.58 16:08.58